Benzín Generator: ako najlepšie vybrať? Významné kritériá a na čo sa zamerať

Elektrický stroj, ktorý poháňa benzínový motor

Elektrický stroj, ktorý poháňa benzínový motor

Časté výpadky prúdu a nedostatok elektrickej energie, napríklad v poľných podmienkach núti používateľov na nákup zariadenia, ako sú benzín generátor. Čo je lepšie zvoliť - rozhodnúť, že je už užívateľ, ale to je často mylný s výberovými kritériami. A to je skutočný problém, pretože nesprávne zvolené zariadenie môže spôsobiť škody a škody na majetku.


Model malé rozmery, ktorý je vybavený kolieskami a rukoväťou pre pohodlnú pohyb

Model malé rozmery, ktorý je vybavený kolieskami a rukoväťou pre pohodlnú pohyb

Home asistent pre pohodlný život

Home asistent pre pohodlný život

Nenahraditeľná vec na stavenisku

Nenahraditeľná vec na stavenisku

S uzatvorenou skriňa nemusí budovať ďalší úložný box

Vzhľadom k uzavretej puzdro nemusí budovať ďalší úložný box

Kritériá pre výber na zákazku

Pri výbere elektráreň, ktorá sa spúšťa pri spaľovaní benzínu, bude budúci majitelia okamžite získať rad výhod. Tento tichá prevádzka, čo v porovnaní s dieselovými motormi na prvý pohľad zrejmé, rovnako ako kompaktné rozmery, čo umožňuje nielen pohodlne uložiť užitočnú vec, ale tiež ju prepravovať na veľké vzdialenosti v prípade, že ju ďalej chata nie je tam žiadne miesto alebo jednoducho nepotrebujú.

Na základe rovnakých kritérií, budúci majitelia sa tiež snaží získať krásne a ergonomické generátory, ale je to smer pri hľadaní často vedie k ďaleko od toho, čo sa pôvodne požadovalo a úplne opačné. Mnohí dávajú prednosť stroja s prepravnými kolieskami, skladacie alebo len praktickými držadlami. Áno, ich prítomnosť bude veľmi užitočná a v prírode, a to aj pri použití samo o sebe pozemok bez ohľadu na to, či sa používa na poľnohospodárske účely, zábavu alebo dokonca konštrukcie.

Mimochodom, pokiaľ ide o najnovšie cieľov a konkrétnych úloh (napríklad elektrické zváranie), sú k dispozícii špeciálne úpravy,

V skutočnosti, fyzikálne parametre a použitie pohodlie nie je vždy v kombinácii s požadovanými vlastnosťami, ako je energia a kompatibility pripojených spotrebičov, pretože často sú veľmi dôležité.

Vysoký výkon umožňuje ďalšie používanie zariadení

Vysoký výkon umožňuje ďalšie používanie zariadení

významné osobnosti

Charakteristická pre ktoré je nemožné, aby venovali pozornosť sa správnym prístupom k podnikaniu, je sila. To je uvedené v špecifikáciách dvoch typov:

  • pár;
  • max.
Model KGE6500E KIPOR. Menovitý výkon 5 kW Maximálny výkon 5,5 kW

Model KGE6500E KIPOR. Menovitý výkon 5 kW Maximálny výkon 5,5 kW

Druhá teda vždy väčší ako ten prvý. Avšak, existuje inverzný vzťah v operácii. Pri maximálnom výkonovom prevádzke môže trvať len krátku dobu, zatiaľ čo hlavné zaťaženie môže byť vykonaná iba na rovnakej úrovni. Spotreba paliva je priamo úmerná, ale časté používanie pri maximálnej rýchlosti povedie k tomu, že auto v krátkodobom horizonte bude vyžadovať údržbu, ako je výmena oleja. V najlepšom prípade, a v najhoršom prípade to bude potrebovať kompletné prepracovanie.

Získanie tovaru určiť, ktorý model bude ovládať najsilnejší, nevyhnutná pre vás, motory

Nákupom tovaru, určiť, ktorý model si osvoja najvýkonnejšie motory podľa Vašich požiadaviek

Ale je tu aj druhá strana tejto mince. Nemali by sme zabúdať, že sila nemusí byť dostatočná pre očakávané zaťaženie. Ak chcete správne vypočítať, je nutné poznať nielen miesto použitia elektrárne, ako sa to robí zle orientuje v oblasti ľudí, ale aj pochopiť, čo nástroje s aké vlastnosti sú k nemu pripojené.

Malé kompaktné jednotky sú ľahko prepravovať v kufri auta. Od ani očakávať, ťažké bremená, a preto sú vždy spokojní s nimi

Malé kompaktné jednotky sú ľahko prepravovať v kufri auta. Oni nečakajú na veľké zaťaženie, a preto vždy radi sa s nimi

Na základnej úrovni, ktoré možno rozdeliť do dvoch kategórií - elektromotory s alebo bez nich. Pokiaľ z druhej kategórie, toto kritérium možno jednoducho zhrnúť do výsledku, prvá je potrebné vziať do úvahy spínacími prúdy, a preto sila a výkonnosť - môžu výrazne prekročiť menovitej hodnoty niektorých zariadení. V základnom prevedení požaduje ich jednoducho zdvojnásobil, avšak je žiaduce, aby konzultovať špecifikáciám pripojených prístrojov uvedených v návode.

Elektromotory - rozmarné spotrebitelia elektriny

Elektromotory - rozmarné spotrebitelia elektriny

nuansy siahajú

Jedným z hlavných rysov je nainštalovaný vo výkone generátora je jeho typ. Iba dvaja z nich, ale aj cez to, aj oni mali pochopiť. Prvý typ je najčastejšou - synchrónne. Bude to užitočné pre rad domácich potrieb, ale aj pre vysoko presných nástrojov, rovnako ako kotly, bohužiaľ, nie je to nutné. Pre takéto prípady je užitočné asynchrónneho typu modelu. Ak máte sa ponoriť do zložitosti, potom dávajú čistý sínusový, čo je veľmi dôležité pre kvalitu práce presných elektrických zariadení.

Prístroj synchrónnych a asynchrónnych typy

Prístroj synchrónnych a asynchrónnych typy

Znevýhodňovanie sínusové vlny v prvom prevedení, niektorí výrobcovia riadiť pomocou prídavných technických zariadení.

Čo sa týka ďalších konštrukčných prvkov, ako sú motory, potom aj oni by mali byť liečení s opatrnosťou. + Sú dva typy, a to:

  • dvojdobý;
  • štvordobý.
Konštrukcia a prevádzka dvojtaktný motor

Konštrukcia a prevádzka dvojtaktný motor

Práca Štvortaktný motor

Práca Štvortaktný motor

Prvý tichšie, ale náročné na údržbu, pretože práca výhradne na zmes benzínu a oleja, a preto majú nízku produktivitu. Zatiaľ čo druhý je vhodnejšie pre dlhodobú prácu, ale vyžadujú inštaláciu v oddelenej miestnosti alebo na ulici, kde budú nižšia hlučnosť.

Nezabudnite na chladiacom systéme. To je obzvlášť dôležité pre dlhodobý nepretržitú prevádzku. Väčšina automobilov v tomto prípade majú klasický chladiaci systém, ale tam je v tejto sérii, a výnimky, ktoré sú dodávané s prvkami cirkulujúcej chladiacej kvapaliny, obvykle vody.

Chladenie vzduchu sa používa v polotovarov agregátov, striedavého prúdu, ktorý až 6 kW. Z tohto dôvodu sú určené pre krátkodobé práce

Chladenie vzduchu sa používa v semi-zostavami, ktoré AC 6 kW. Z tohto dôvodu sú určené pre krátkodobé práce

Ostatné utility

Málokto vie, ale tieto stroje nie sú vždy možné oceniť len zdanlivo. To znamená, že rozmery modelu má byť vo všetkých prípadoch odráža jeho výkon. Niektoré z produktov ponúkaných rôznymi výrobcami môžu mať podobnej veľkosti, ale sú rozdielne kapacity palivovej nádrže. Čím väčšia je, tým dlhšie bude pokračovať v práci bez tankovania. To by malo byť považované, ak nie je stroj používaný ako alternatívny zdroj energie, rovnako ako jadro.

Ak je hluk problém generátor je stále kritická, mali by ste dávať pozor na tých, ktorí sú v kompletnej akustického kryte. Ten bude nielen dobrým bariérou pre vonkajší hluk, ale v niektorých prípadoch, k ochrane pred nežiaducimi poveternostnými vplyvmi, ako je dážď a vietor, prach vedenie priamo do otvorených konštrukčných prvkov.

Dôležitým aspektom používania strojov je prítomnosť výkonových svoriek, a zásuvky. Prvý užitočné pri pripájaní autobatérie a ďalšie príslušenstvo s napätím 12V a druhý - sa stálu prácu všetkých druhov nástrojov moci k svetlám. Niektoré z nich vyžadujú pripojenie k 220V a druhý - 380. Modelov v rade bude mať dve alebo dokonca všetky tri spojenia, v niektorých prípadoch duplikované niekoľkokrát, ale ich cena je často zbytočne vysoká. Preto je nutné vopred určiť poradie, bude nutné pripojiť zariadenie s napájacím zdrojom trojfázového, alebo si môžete urobiť jedinú fázu.

ovládacie prvky na prácu jednotky, ako voltmeter, tlačidlom napätie spínače, zásuvky, terminály, ukazovatele výkonnosti - umiestnené na čelnom paneli

ovládacie prvky na prácu jednotky, ako voltmeter, tlačidlom napätie spínače, zásuvky, koncovky, výkonnostné ukazovatele umiestnené na čelnom paneli

zistenie

Ak hovoríme o vlastnostiach takýchto zariadení, nehovoriac o jeho nedostatky. Hlavným z nich je práca. Každý model je obmedzená na nie jeden, nie dva, ale o kombináciu viacerých faktorov. Výrobcovia poukázať na jeho pokynmi, a niekedy aj na tele prístroja, takže užívateľ zabudol vypnúť zariadenie včas. V tejto časti škály je automatické vypnutie funkcie, dovoľovať nehanebne využívajú zariadenia a nestarajú o službe.

Šírenie v najväčšej prevádzkovej doby pri menovitých otáčkach sa bude výrazne líšiť aj v rozmedzí jedného výrobcu. Niektoré stroje budú pracovať len 3-4 hodiny, zatiaľ čo iní sú v poriadku 11 hodín. Ale nie všetci to tak jednoduché.

Pamätať bezpečnosť. V blízkosti každej miestnosti, aby zahŕňala zariadenie sa neodporúča, aby výfukové plyny ešte neprenikli na okno alebo dvere

Pamätať bezpečnosť. V blízkosti každej miestnosti, aby zahŕňala zariadenie sa neodporúča, aby výfukové plyny ešte neprenikli na okno alebo dvere

Ak je správne vybraná generátor zaťaženia môže ukázať zlyhania - vydávať podivné zvuky, trhané, čo nakoniec povedie k potrebe opráv. To je dôvod, prečo je dôležité, aby si vybrať model s nadmerným svetlou výškou.

Všimnite si, že výkon pohodlie a atraktívny vzhľad. Pokiaľ ide o prvý - postarať sa o pohodlný začiatok. To znamená, že použitie ručného štartéra sa stáva skutočnou ťažkú ​​prácu, keď model má pomerne vysokú účinnosť. Z tohto dôvodu je vhodné v tomto prípade zvoliť podobné zariadenia, ale začína s kľúčom.

Kompaktný model, Perevoznaya

Kompaktný model, Perevoznaya

Pokiaľ ide o dizajn, to vyzerá na rôznych výrobkov od údajne konkurujú výrobcovia môžu skrývať úplne zhodné vlastnosti. V takom prípade by ste mali požadovať vysvetlenie od realizátora alebo predavačka. Budú podať podrobný a úplný opis špecifikácie pre detaily.

Nechajte vybraný stroj elektriny prinesie do vášho života pohodlné a byť s tebou!

Like this post? Please share to your friends: