Generator benzyna: jak najlepiej wybrać? Istotne kryteria i na co zwrócić uwagę

Elektryczna maszyna, która uruchamia silnik benzynowy

Elektryczna maszyna, która uruchamia silnik benzynowy

Częste przerwy w dostawie prądu i brak energii elektrycznej, na przykład w warunkach polowych zmuszając użytkowników do zakupu urządzeń, takich jak benzyna generator. Co lepiej wybrać - aby zdecydować, że jest już użytkownikiem, ale jest często mylone z kryteriów wyboru. I to jest prawdziwy problem, gdyż nieprawidłowo wybrane urządzenie będzie powodować szkody i uszkodzenia mienia.


Model mały rozmiar, wyposażona w kółka i uchwyt do wygodnego przemieszczania

Model mały rozmiar, wyposażona w kółka i uchwyt do wygodnego przemieszczania

asystent dom dla wygodnego życia

asystent domu do wygodnego życia

Niezastąpioną rzeczą na budowie

Niezastąpioną rzeczą na budowie

Z zamknięta obudowa nie musi budować dodatkowy schowek

W związku z zamkniętej obudowy nie trzeba budować dodatkowy schowek

Kryteria wyboru niestandardowego

Przy wyborze elektrownię, która działa na spalanie benzyny, przyszli właściciele będą natychmiast uzyskać wiele zalet. Ta cicha praca, co w porównaniu z silnikami diesla od razu widoczne, jak i kompaktowych wymiarach, co pozwala nie tylko na wygodne przechowywanie przydatnych rzeczy, ale także transportować na duże odległości w przypadku, aby utrzymać go na chata nie ma miejsca lub po prostu nie potrzebują.

Na podstawie tych samych kryteriów, przyszli właściciele próbują również nabyć generatory piękne i ergonomiczne, ale to jest kierunek w poszukiwaniu często prowadzi do daleko od tego, co było pierwotnie wymagane i absolutnie przeciwnego. Wiele osób woli maszyny z kołami transportowymi, składane lub po prostu wygodne uchwyty. Tak, ich obecność będzie bardzo przydatny w naturze, a nawet wtedy, gdy stosuje się w monoterapii działka niezależnie od tego, czy jest on wykorzystywany do celów rolniczych, rozrywki, a nawet budowy.

Nawiasem mówiąc, dla najnowszych celów i konkretnych zadań (na przykład, spawanie elektryczne), istnieją specjalne adaptacje,

W rzeczywistości, parametry fizyczne oraz stosowanie komfort nie zawsze łączy się z pożądanych cech, takich jak energia i zgodności podłączonych urządzeń, ponieważ często są kluczowe.

Duża moc pozwala na ciągłe korzystanie z urządzenia

Duża moc pozwala na ciągłe korzystanie z urządzenia

ważne dane

Charakterystyczny dla których niemożliwe jest, aby nie zwracać uwagę przy odpowiednim podejściu do biznesu, jest moc. Jest wskazany w specyfikacji dwa rodzaje:

  • par;
  • max.
Model KGE6500E KIPOR. Wydajność nominalna 5 kW Maksymalna moc 5,5 kW

Model KGE6500E KIPOR. Wydajność nominalna 5 kW Maksymalna moc 5,5 kW

Po drugie dlatego zawsze większa niż pierwsza. Jednakże, istnieje odwrotna zależność w operacji. Przy maksymalnej eksploatacji elektrowni może trwać tylko przez krótki okres czasu, podczas gdy główne obciążenia może być wykonywane tylko na równi. Zużycie paliwa będzie proporcjonalna, ale częste korzystanie z maksymalną prędkością doprowadzi do tego, że samochód w najbliższym czasie będą wymagały konserwacji, takie jak wymiana oleju. W najlepszym przypadku, aw najgorszym będzie trzeba gruntownie.

Pierwsze towary określić, który model będzie opanować najmocniejszy, niezbędny do ciebie, silniki

Nabywając towar, należy określić, który model będzie opanować najmocniejsze silniki Ci potrzebne

Ale jest druga strona tego medalu. Nie powinniśmy zapominać, że moc nie może być wystarczające dla przewidywanego obciążenia. Aby obliczyć prawidłowo, konieczne jest, aby znać nie tylko miejsce użytkowania elektrowni, jak to się robi słabo zorientowanych w dziedzinie ludzi, ale również zrozumieć, co instrumenty o jakie cechy są z nim związane.

Małe jednostki kompaktowe są łatwo przewozić w bagażniku samochodu. Od ani spodziewane duże obciążenia i dlatego są zawsze zadowoleni z nimi

Małe jednostki kompaktowe są łatwo przewozić w bagażniku samochodu. Nie są one czekają na dużych obciążeń i dlatego zawsze chętnie z nimi

Na poziomie podstawowym, można je podzielić na dwie kategorie - Silniki elektryczne i bez nich. Jeśli do tej drugiej kategorii, to kryterium może być po prostu podsumować w rezultacie pierwsze należy wziąć pod uwagę prądy rozruchowe, a zatem moc i wydajność - mogą znacznie przekraczać ratingi dla niektórych urządzeń. W podstawowym wykonaniu wymaga ich po prostu dwukrotnie, ale mimo to jest pożądane, aby skonsultować się ze specyfikacją podłączonych urządzeń wskazanych w instrukcji.

Silniki elektryczne - kapryśne odbiorcy energii elektrycznej

Silniki elektryczne - kapryśne odbiorcy energii elektrycznej

subtelności wahają

Jedną z głównych cech jest zainstalowany w moc generatora jest jego typ. Tylko dwa z nich, ale mimo to nawet powinni zrozumieć. Pierwszy typ jest najczęstszą - synchroniczny. Będzie to przydatne dla wielu krajowych potrzeb, ale dla instrumentów precyzyjnych, jak również kotłów, niestety, nie jest to konieczne. W takich przypadkach warto asynchronicznego typu modelu. Jeśli zagłębić się w zawiłości, a następnie dają czystą sinusoidę, która jest tak ważna dla jakości precyzyjnej pracy urządzeń elektrycznych.

Urządzenie synchroniczne i asynchroniczne typy

Urządzenie synchroniczne i asynchroniczne typy

Wyrównywać niedogodności sinusoidy w pierwszym wykonaniu, niektórzy producenci zarządzać poprzez zastosowanie dodatkowych urządzeń technicznych.

W odniesieniu do innych elementów konstrukcyjnych, takich jak silniki, wtedy też powinny być traktowane z ostrożnością. + Są dwa rodzaje, a mianowicie:

  • dwusuwowy;
  • czterosuwowy.
Budowa i działanie silnika dwusuwowego

Budowa i działanie silnika dwusuwowego

Cykl pracy silnik czterosuwowy

Cykl pracy silnik czterosuwowy

Pierwszy ciszej, ale kosztowne pod względem konserwacji, gdyż praca wyłącznie na mieszance benzyny i oleju, a tym samym mają niską wydajność. Podczas gdy te ostatnie są bardziej nadaje się do długotrwałej pracy, ale wymaga instalacji w oddzielnym pomieszczeniu lub na ulicy, gdzie będą mniej słyszalny hałas.

Nie zapomnij o układzie chłodzenia. Jest to szczególnie ważne dla długotrwałej pracy ciągłej. Większości samochodów w tym przypadku mają klasyczny system chłodzenia powietrza, ale jest w tej serii i wyjątki, które są dostarczane z elementów cieczy w obiegu chłodzącym, zazwyczaj wodą.

Układ chłodzenia powietrze jest używane w agregatach naczepy, prądu przemiennego, który do 6 kW. W związku z tym, że są one przeznaczone do pracy krótkotrwałej

Układ chłodzący stosuje się powietrze w naczepy zespołów, które AC 6 kW. W związku z tym, że są one przeznaczone do pracy krótkotrwałej

Inne narzędzie

Niewiele osób wie, ale te maszyny nie zawsze są możliwe, aby docenić tylko w wyglądzie. Zatem wymiary modelu ma nie we wszystkich przypadkach odzwierciedlać jego wydajność. Niektóre z produktów prezentowanych przez różnych producentów mogą mieć podobne rozmiary, ale są one różne pojemności zbiornika paliwa. Im większa, tym dłużej będzie kontynuować pracę bez tankowania. Należy o tym pamiętać, jeśli urządzenie nie jest używane jako alternatywne źródło energii, jak i rdzenia.

Jeśli hałas generator problemem jest nadal krytyczna, należy zwrócić uwagę na tych, którzy są w pełnej osłony akustycznej. Nie będzie tylko dobrą barierę dla hałasu z zewnątrz, ale w niektórych przypadkach, w celu ochrony przed niepożądanymi warunków atmosferycznych, takich jak deszcz i wiatr, przewodnik pyłu bezpośrednio do otwartych elementów konstrukcji.

Ważnym aspektem zastosowania urządzeń jest występowanie zacisków wyjściowych zasilania i gniazda. Pierwszy użyteczny podczas podłączania akumulatorów samochodowych i innych akcesoriów o napięciu 12V, a drugi - przy stałej pracy wszystkich rodzajów instrumentów zasilania do świateł. Niektóre z nich wymagają połączenia 220V, a drugi - 380. Modeli w zakresie będą miały dwa lub nawet wszystkie trzy połączenia, w niektórych przypadkach powielane wielokrotnie, ale ich koszt jest często niepotrzebnie wysokie. Dlatego konieczne jest wcześniej określić kolejność, będzie zobowiązany do podłączenia urządzeń z zasilaniem trójfazowym, czy można zrobić jedną fazę.

Elementy sterujące pracą urządzenia, jak na przykład woltomierz, przycisk wyłącznika napięcia, gniazda, terminale, wskaźniki skuteczności - umieszczonej na przednim panelu

Elementy sterujące pracą urządzenia, jak na przykład woltomierz, przycisk wyłącznika napięcia, gniazda, zaciski, wskaźniki wykonania umieszczonego na płycie czołowej

odkrycia

Mówiąc o cechach takiego sprzętu, nie wspominając o jego braki. Najważniejszym z nich jest praca. Każdy model jest ograniczony do nikt, dwa, ale kombinacji czynników. Producenci podkreślić jego instrukcji, a czasem na korpusie urządzenia, dzięki czemu użytkownik zapomniał wyłączyć urządzenia w odpowiednim czasie. W tej części zakresu jest Funkcja automatycznego wyłączania, pozwalając bezwstydnie wykorzystać urządzenie i nie dbają o obsługę.

Rozprzestrzenianie się w największym czasu pracy przy znamionowej prędkości będą się znacznie różnić nawet w zakresie od jednego producenta. Niektóre maszyny będą pracować tylko 3-4 godzin, podczas gdy inne są rzędu 11 godzin. Ale nie wszystko jest takie proste.

Pamiętaj bezpieczeństwo. W pobliżu każdego pomieszczenia w celu włączenia urządzenia nie jest zalecane, tak aby spaliny nie przeniknęły przez okno lub drzwi

Pamiętaj bezpieczeństwo. W pobliżu każdego pomieszczenia w celu włączenia urządzenia nie jest zalecane, tak aby spaliny nie przeniknęły przez okno lub drzwi

Kiedy właściwie wybrany generator obciążenie może pokazać awarie - emitują dziwne dźwięki, nierówne, które ostatecznie prowadzą do konieczności naprawy. Dlatego ważne jest, aby nie wybrać model z nadmiernego zapasu.

Wreszcie należy zwrócić uwagę na wydajność wygody i atrakcyjnego wyglądu. Jeśli chodzi o pierwszy - dbać o wygodnym początku. Zatem użycie ręcznego rozrusznika staje się prawdziwym ciężkiej pracy, kiedy model ma dość wysoką sprawność. Dlatego wskazane jest, w tym przypadku wybrać podobnego urządzenia, ale wychodząc z kluczem.

Kompaktowy model Pieriewoznaja

Kompaktowy model Pieriewoznaja

Co do projektu, to wygląda na różnych produktów od rzekomo konkurencyjnych producentów można ukryć absolutnie identyczne cechy. W tym przypadku należy szukać wyjaśnień od asystentem implementor lub sprzedaży. Dają szczegółowy i kompletny opis specyfikacji szczegółów.

Niech wybrana maszyna przyniesie do swojego życia wygodnego i być z wami na energię elektryczną!

Like this post? Please share to your friends: