Jarná prvosienky: Fotografie s menami

Prvé živé a jasné jarné kvety

Prvé živé a jasné jarné kvety

Snáď žiadne iné rastliny nespôsobujú toľko emócií, ako prvé jarné kvety. Jarné podpichuje prvé skutočne teplé slnečné lúče, sa najskôr rozmraziť a nesmelé prúdy, ale zdalo sa, prvosienky, tieto malé, ale veľmi tučné rastliny povedať konečný príchod jari.


obsah

  • snežienka
  • Proleski
  • krókusy
  • Iridodiktium
  • Eranthis
  • čemerice
  • muscari
  • sasanka
  • prvosienka
Dánmi prvosienky a poteší vás svojimi farbami po studenej zimy

Dánmi prvosienky a poteší vás svojimi farbami po studenej zimy

Snáď prvosienky nie sú spokojní s konkrétnym bohatosť farieb alebo trvanie kvetu, ale takmer všetky z nich - veľmi nenáročné na starostlivosť. Je dôležité, až na jeseň, aby vyzdvihnúť pre nich správne miesto na pristátie. Prvosienky (ako cibuľa a podzemky) preferovať miesto s dobrým svetlom a vlhké pôdy, ale bez stagnácie vody. Ak baňaté prvosienok, ktoré majú potešila rozkvet jari, by mali byť vysadené na jeseň (výnimka - hyacinty a šafran) sa čemerice alebo pľúcnik môžu byť zasadené na jar. prvosienok rastlín by mali byť vysadené trvalkami vo firme, ktorá im nahradí po odkvitnutí.

Uvažujme, čo prvé kvety naplní do záhrady kvety po prezimovaní.

snežienka 

Krásne a jemné snežienky

Krásne a jemné snežienky

Ďalšie meno - Galanthus. Veľmi chladné odolné rastliny, ktoré sa objaví v záhrade, len sneh roztopil. Na jar kvitne jeden z prvých, dokonca aj za studena nemôže vážne poškodiť kvetmi.

Snežienka, rovnako ako iné druhy melkolukovichnyh nie je vyberavý o pôde, ale dáva prednosť voľné, vlhká, úrodná pôda, dobre odvodnená, s stojatých vôd žiaroviek pečiatok. Najlepšie miesto na pristátie - pod stromami, pod kríkmi, ktoré na jar nevytvorí hustá odtieň. Zálievka je potrebná len v prípade, že zima bola málo snehu, a na jar - veľmi suchý. Snowdrop - ephemeroid, nadzemná časť rastliny zomrie po krátkodobej vegetačného obdobia. Vynásobte - žiarovky, deti, najlepší čas na štepenie - júl až september.

Snežienky nevyžadujú osobitnú starostlivosť, ale vyzerajú veľmi pekne

Snežienky nevyžadujú osobitnú starostlivosť, ale vyzerajú veľmi pekne

Zriedkavé ružové snežienky

Zriedkavé ružové snežienky

Proleski

Ešte ďalšie kvety, ktoré mnohí spájať s pružinou, hoci považovaná obyvatelia lesa, kde kvetu Scilla Difolia formulára na rúbaniskách blankytne modrej jazier. Ale tieto jarné prvosienky nájde svoje miesto v záhrade - v skalky, Alpské kopce. Skvele bude vyzerať modré Scilla Difolia na trávniku medzi stále holých stromov a kríkov.

Najslávnejšie medzi nami sibírsky squill - kvitne na konci marca, je ľahko rozpoznateľný podľa piercing Blue Bell v tvare kvetiny. Ale odrôd, oveľa rozmanitejšie - oni môžu byť biele, modré, fialové alebo dokonca svetlo ružové.

Proleski - tezhe snežienky iba s modrými kvetmi

Proleski - rovnaké snežienky iba s modrými kvetmi

more Scilla

more Scilla

Proleski - hruškovitá trvalky, nekapriznye a rôznych rastlín, najlepšie miesto pre ktorý by bol vrchlík o sadu, s voľným a úrodné dosť krajine. Sú skvelé ako plemeno náletových, a rozdelením žiaroviek môže rásť pohodlne po celé desaťročia na jednom a tom istom mieste. Winterhardiness dosť, ale najlepšie miesto na zimu, kde rastú na pokrytie náruč lístia.

krókusy

Kraisivye žiarivo žlté šafran

Kraisivye žiarivo žlté šafran

Ani otvorené a sneh šafran vyzerať jasný a krásny

Ani otvorené a sneh šafran vyzerať jasný a krásny

Prvý (môže to byť aj na konci februára) kvitnú botanické druhy, a neskôr - v apríli - mnoho hybridy krókusy. najlepší krókusy hľadať v skupine - od svetlej farby budú ešte výraznejšie a výraznejšie. Je možné kombinovať rôzne typy šafran, a kombinovať ich s ďalšími prvosienky. Zvlášť účinné krókusy pozrieť na pozadí kameňov, dekoratívne vyzerá jemný kontrast farieb a balvany prísne, čo je dôvod, prečo sú vždy jarné kvety sú zasadené do skalky a kamenistých kopcov. Perfektne krókusy prihliada trávnik, ale majte na pamäti, že začnú kosiť trávu bude možné až po úplnom rozpade listov.

Jar je šafran sú vysadené na jeseň, v rovnakej dobe, kedy sú dobre cítiť ako slnko av tieni, ale slnko je bohaté kvitnutie a kvety - jasnejšie. Rovnako ako ostatné žiarovky, dávajú prednosť voľné a priepustné pôdy s stojatých vôd hniloby žiarovky.

Farebný lúka krókusy

Farebný lúka krókusy

Starostlivosť - minimálna, nie je potreba vykopať šafran ročne na zimu. Vyblednuté kvety sú odstránené, takže nemajú kaziť krásu zloženie. V zime, miesto ich výskytu môže zamulchirovat lístie alebo kompost. Šírené šafran, rovnako ako ostatné žiarovky, podriadené procesy, cibuľa - výsadba jedno, 2-3 roky na tomto mieste tam ich hustá hniezda.

Tip! Chcú krókusy kvitnú skoro - upustil je na väčšine slnečnom mieste, kde sneh topí skôr.

Iridodiktium

Bright iridodiktium tiež sa odkazuje na Primrose

Bright iridodiktium tiež sa odkazuje na Primrose

Lush iridodiktium orgován

Lush iridodiktium orgován

Tieto kvety sú nazývané dúhovky-snežienky, ktoré kvitnú skoro na jar, akonáhle sneh zostúpi. Je mrazí baňaté trvalky, aj keď vo vzhľade sa podobajú konvenčné dúhovky. Sú to nízka, ale to je veľmi atraktívne a elegantné, s svetlé farby pôvodnej farby (svetlo modrá, fialová, modrá, azúrová, purpurová, červená, oranžová) s priemerom 5 až 7 cm, s efektnou vzormi škvrny a pruhy na plátky. Vzhľadom k svojej malej (10 cm), ktoré sú ideálne pre rast kamenistých záhrad, v čase kvitnutia (marec-apríl), robia vynikajúce spoločnosť pre ďalšie žiarovky. Na trávniku je lepšie vysadiť skupinu v jednej výsadbe, bude príliš nenápadné.

Starostlivosť iridodiktiumom takmer úplne opakuje starostlivosť tulipánov. Majú radi ľahké, dobre odvodnené, úrodnú pôdu, ale čo je najdôležitejšie - sú veľmi sun-milovať, to je veľmi dôležité brať do úvahy pri výbere miesta na pristátie. V lete je lepšie kopať žiarovky, ktorých hlavným znakom pre toto - listy začnú odumierať. Zasadil im súčasne s tulipánmi v ranom jesene. Najlepší spôsob propagácie - vegetatívny, jeden pre dospelých žiarovky obvykle dáva 1-2 výmenu.

Eranthis

Slnečné kvety v snehu

Slnečné kvety v snehu

Pôvod názvu - preložený z latinského názvu - Eranthis (Erantis), ktorý znamená "jar" a "kvetina". Často sa jedná o vôbec prvé jarné kvety, ktoré sú pred i mrazu snežienky. Jednofarebný (žltá v tvare šálky, nie viac ako 3 cm v priemere) niekedy robia ich cestu snehom, sprevádzané elegantný bronzovej zelené listy. Kvitnúce trvá asi 2 týždne.

Malé žlté kvety môžu zdobiť vašu záhradu

Malé žlté kvety môžu zdobiť vašu záhradu

Bright Eranthis v minuloročných suché lístie

Bright Eranthis v minuloročných suché lístie

Tieto malé rastliny sú najlepšie zasadené v skupinách - tak vyzerajú oveľa viac efektné, s dobrou spoločnosťou budú robiť skoré žiarovky - snežienky, krókusy alebo iridodiktiumy. Najlepšie miesto pre ich výsadbe - opadavý ker alebo strom, v polotieni, pôda - svetlá, neagresívnym, krmivá, dostatočne vlhký (kontraindikované stagnácii vody a sucha). Propagácia - semenami, kvet príde až v treťom roku po výsadbe, potom dosť dobrý množia náletových.

čemerice

Ostatné tituly - "Kristus kvetina" alebo "Rozhdestvenskaya Roza", podľa legendy, to je kvetina priniesol dar novorodenca Ježišu, pastieri Betlehema. V čemerice stredoveku nutne boli vysadené v blízkosti domu, to bolo veril, že chráni pred zlými duchmi, čarodejníctva a zlým okom.

Frost - vždyzelený trváca podzemok kvitnúce skoro na jar, pred tým, než začnú potešiť kvitnúce snežienky a krókusy, a závod samotný je ľahké tolerovať mrazy až -6S. Kvety môžu byť veľmi rôznorodé - biela, bordová, žltá so zeleným nádychom, tmavo červené, broskyne, atď

Čemerice jemne ružová farba

Čemerice jemne ružová farba

Frost - jeden z najkrajších jarných kvetov

Frost - jeden z najkrajších jarných kvetov

Čemerice nie je nijako zvlášť náročné na pôdu, ale je lepšie vybrať miesto s voľným, vlhké, dobre priepustné pôdy. Preferuje čiastočné odtieň, dobre ho pod jabloňou - jeho listy sú prírodné kompost, ktorý bude nielen zvýšiť úrodnosť pôdy, ale aj živiny hellebore.

Tip!  Pri výbere miesta pre rastliny čemerice, je potrebné poznamenať, že rastlina je veľmi citlivý na časté presádzanie, ale na jednom mieste bude dariť 10 rokov.

Množia semenami čemerice (kvitnutia prebieha na 3 roky), ale zo všetkého najviac - vydelením ker.

muscari

Štandardné kvety muscari má odtieň modrej na bielu

Štandardné kvety muscari má odtieň modrej na bielu

Japonský muscari má ružovú farbu

Japonský muscari má ružovú farbu

Iné mená - myšou hyacintu alebo muscari - cibuľoviny vytrvalých, veľmi nenáročný, ale veľmi rýchlo rastúcich rastlín. Rastlina môže byť na slnku a v čiastočnom tieni, pod kroviny, pôdy - s dobrou priepustnosťou vody, žiarovky neznášajú mokré. Kvitne od bielej až po tmavo modrú (v závislosti od druhu), zhromaždené v hustých kvetenstvách (strapcoch či vrcholových) až 8 cm. Skoré druhy kvitnúce začína v apríli, trvá 2-3 týždne, po olistenie zomrie, tak sa postarať sa o kvety, ktoré prídu, aby ich nahradili.

Tip! Tieto žiarovky dosť agresívne, takže ak sa rozhodnete práve experimentovať, je najlepšie zasadiť v špeciálnych kontajneroch - v opačnom prípade ich stiahnuť z webu bude veľmi problematické.

sasanka

Lesné sasanky belogotsveta

Lesné sasanky belogotsveta

Anemone dostadochno príliš svetlé a krásna kvetina

Anemone dostadochno príliš svetlé a krásna kvetina

Iný názov - sasanka, ale ak hovoríme o raných druhov, je - sasanka lyutichnaya alebo Dubravnaya. V tomto prípade je posledná často nazývaný "podsnezhnikovoy" ako skoro kvitnutia a bielych kvetov. Stromy sa ešte len začína napučiavať obličky a sasanka Dubravnaya priestor zahŕňa pevný biely koberec.

Anemone môžu mať rôzne farby

Anemone môžu mať rôzne farby

Kultivačné podmienky, sasanky Dubravnaya výška stoniek a veľkosť kvet je značne zvýšil. Kvetina sa sluší na pozadí Spiraea a trpaslíka dráč, s dôrazom na krehkú krásu jarná zeleň. Pre výsadbu sasanky musieť vybrať vlhký, alkalické, humus bohaté pôdy, ale nekapriznaya sasanka dobre sa prispôsobuje akejkoľvek prostredia. Najlepší čas pre reprodukciu - skoro na jar, sa vykonáva delením odnoží. Anemone Dubravnaya - rastlina s plazivým podzemkom, ktorý sa nachádza v hornej vrstve pôdy, takže v zime je žiaduce schovať, okrem prípadov, kedy silnými mrazmi môžu zahynúť všetky kvetné puky, ktorým pád.

prvosienka

Primula vyzerá dobre v kameňoch

Primula vyzerá dobre v kameňoch

Primula kvôli jeho farby budú vždy vyzerať svetlé a ružové

Primula kvôli jeho farby budú vždy vyzerať svetlé a ružové

Prvosienky môžu byť zasadené tak priamo na mieste a v kvetináčoch

Prvosienky môžu byť zasadené tak priamo na mieste a v kvetináčoch

Naša previerka bude neúplná bez týchto pomerne nenáročná rastlina s viac ako 550 druhov. Najstarší z nich kvitnú v apríli, ale sú priťahované k tomu, že u niektorých druhov a môže re-kvet v ranom jesene. Podľa odrôd zavčas kvitnúce sú prvosienka pružinu (RAM) a Primula vulgaris. Pre svieži kvitnutie, ihneď potom, čo sneh roztopí, keď kyprenie, sa odporúča, aby sa dusíkatých hnojív, a na začiatku kvitnutia - fosforu. Vhodné pre výsadbu dobre odvodnenú, vlhkú pôdu. Pri sadení je dôležité vziať do úvahy režim vlhkosti - pôda by mala byť udržovaná vlhká, ale voda by nemala stagnovať. Najúčinnejší spôsob reprodukcie - tak, že sa krúžok, ktorý sa vykonáva s nástupom spánku (začiatok júna), po odkvitnutí.

Tip! Ak chcete predĺžiť kvitnúce prvosienky, musíte odstrániť vyblednuté kvetinové stonky majú zasadiť nie tráviť zásoby živín vo dozrievania semien.

Svetlé jarné kvety na záhrade

Svetlé jarné kvety na záhrade

Mnohé z prvosienky môžu byť zasadené do pôdy v mieste, rovnako ako v kvetináčoch, ktoré tiež môžu zdobiť vašu záhradu

Mnohé z prvosienky môžu byť zasadené do pôdy v mieste, rovnako ako v kvetináčoch, ktoré tiež môžu zdobiť vašu záhradu

Alley jasných jarných kvetov

Alley jasných jarných kvetov


Like this post? Please share to your friends: