Łóżka kamieni do ogrodu: najlepsze pomysły i wskazówki dekorach projektantów krajobrazu

Małe klomby wzdłuż ogrodzenia

Mały skład wzdłuż ogrodzenia

Ostatnio stało się pilne ozdobić swoje porcje klombów, kwietniki i alpejskie slajdy. coraz częściej, ogród Są one wykorzystywane do celów rekreacyjnych, a więc strona powinna wyglądać zadbane i miłe dla oka. dla tworzyć piękne klomby można stosować materiały naturalne, na przykład, będzie dobrze wyglądać kamienie. Jednak aby uzyskać pożądany efekt, trzeba znać pewne niuanse i oferuje szeroki wybór materiałów.


Tworzenie granicę przy użyciu głazów

Tworzenie granicę przy użyciu głazów

Posh krajobrazu

Posh krajobrazu

kamyki morskie są często używane do dekoracji klombów

kamyki morskie są często używane do dekoracji klombów

Granica kamieni morskich ułożone w trzech rzędach

Granica kamieni morskich ułożone w trzech rzędach 

podstawowe zasady

Podczas tworzenia kwietników nie musi być stosowany, podobny w wyglądzie i wielkości kamieni. Kombinacja różnych typów mogą tworzyć oryginalną ostrość, ale decyzja ogólny styl całego obszaru musi być utrzymana. Istnieją metody ogólne:

 • umieścić kwiat potrzebne tak, że nie przeszkadzają, a ucztę dla oczu. Można wybrać lokalizację w centrum obszaru lub wzdłuż pustej ściany;
Łóżka wykonane z kamienia są ponownie zyskuje na popularności

Ten projekt po raz kolejny zdobywa popularność

Przestronny ogród z ozdobnymi chodników

Przestronny ogród z ozdobnymi chodników

 • podnieść roślinność niezbędne, biorąc pod uwagę podobne warunki do zdrowego stylu życia i kwitnienia, niektóre z nich jak cień, inni nie mogą, bez promieni słonecznych;
 • uwzględniać potrzeby i zapotrzebowanie na wodę oraz rozmiar i inne właściwości tej rośliny;
 • łatwiejsze do stworzenia dużego klombu, raczej niż kilka małych, ale liczba i wygląd zależy od Rozwiązania projektowe w całym ogrodzie.
kwiat gwintowane

kwiat gwintowane

Kamień łóżko może zastąpić altana, jeśli umieścić go w środku ogrodu. Mało jasne i ozdobić miejsce w pobliżu płot i nie zakłócać spacery i wędrówki.

łóżka formacja

Aby dokonać ogród kwiatowy, można użyć innego materiału. Może to obejmować następujące opcje:

 • Porowata struktura wapienna stanowi jej stosowania. Pęknięcia są wypełnione ziemią i następnie zasadzone rośliny. Jest dobrze wychowane glony i mech.
 • Ze względu na dekoracyjny wygląd klombów są często wykorzystywane bazaltu.
Dekoracyjne łóżko z litego kawałka kamienia

Dekoracyjne łóżko z litego kawałka kamienia

 • Kwarcyt ma dużą paletę kolorów i gładką powierzchnię. On jest w stanie błyszczą w słońcu, wygląda wspaniale.
 • Piaskowiec ma wiele odcieni od szarości do czerwieni. Ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę czas, który jest krótkotrwały skała.
 • Zdolność do rozwarstwiania się płyty stosowane w łupku projekt krajobraz. To może być zielony, niebieski i fioletowy nawet.
Żółte kwiaty doda jasność do krajobrazu

Żółte kwiaty krajobraz dać jasność

 • Tuf odwołuje się do skał wapiennych z nim sadzone sznurka i okrywowe rośliny.
 • Pomimo pięknego wyglądu, granit mniej prawdopodobne, aby użyć do tworzenia ogród kwiatowy, ponieważ może zakwaszenia gleby.
 • Nagromadzenie okrągłych kamieni o różnych rozmiarach, obrane wody, zwany kamyki.
Pebbles pomogą zaprojektować swój ogród, aby przekonujące

Półpasiec - spektakularny element wystroju do ogrodu

 • Kamienia, dolomit uatrakcyjnić każdy ogród.
 •  dla Ogrodzenie ogrody kwiatowe często używają białej lub czerwonej cegły.
Granice klombów z cegły

Granice klombów z cegły

dla tworzenie klombów można zrobić kilka dużych kamieni wokół nich umieścić mniejsze przedmioty. Ponadto, materiały dodatkowe. Drenaż zapewni żwiru, piasku lub żwiru. Ściółkowanie jest konieczne, aby stworzyć komfort dla roślin, a to może zapewnić torfem lub korą.

Jak stworzyć kamień kwiat w ogrodzie?

Jedną z opcji jest stworzenie kwiat łóżko, które jest ozdobione kamiennym obramowaniem, ale stałe wyglądają wysokie, solidne łóżka. Aby to zrobić, należy położyć kilka warstw kamieni pożądanej wysokości ściany.

Rozpoczęcie budowy jest ze względu na fundamencie. Z pomocą sznurka i kołki oznaczyć lokalizację dla przyszłych klombów. Wzdłuż obwodu do kopania rowu głębokości 30 cm, szerokość powinna pokrywać się z materiałem wielkości. Jest możliwe, aby usunąć płaszczyzny podłoża w poprzek płaszczyzny klombu. Na dnie rowu szlak pokrycia dachowego lub folii z tworzywa sztucznego, na szczycie której zacznie lać fundamencie betonowym.

Łóżka budowlanych bez fundamentu

Budowa bez fundamentu

Układanie kamieni

r

Kiedy fundacja jest całkowicie suchy, można zacząć kłaść kamienie. Aby utworzyć kwiat łóżko na podłożu betonowym - nie jest warunkiem koniecznym. Wykop można układać geowłókninę i pokryte piaskiem o jedną trzecią, co wyłożył duże głazy.

Nieregularny kształt kamieni naturalnych sprawia, że ​​złożoność instalacji. Luzy wypełnić ziemię, które muszą być szczelnie RAM. Gdy kamienie utknąć w połowie drogi z wykopu, to podstawa struktury.

Nieregularny kształt kamieni naturalnych uczyni Państwa budynek bardziej oryginalne

Nieregularny kształt kamieni naturalnych uczyni swoją oryginalną konstrukcję

Następnie roztwór do muru. Jeśli łóżko jest budowany na fundamencie betonowym, wykonać otwór do odwodnienia. Roztwór stosowany w środku, aby utrzymać efekt płyt kartonowo-gipsowych. Po wyschnięciu cementu, to jest rozpylany na powierzchni uszczelniającej. Zapobiega to występowaniu pęknięć w stawach.

Po 7-10 dniach, gdy roztwór jest całkowicie stwardnieje, można przystąpić do wypełnienia wnętrza budynków, to jest, aby wypełnić gleby, w której rośliny są sadzone.

W wysokości 60 cm, mogą być układane wierszy więcej BRICKWORK metody suchej. W tym przypadku należy starannie wybierać kamienie w kształcie, w celu zminimalizowania różnic między nimi.

Różnice z ogrodu skalnego lub Rockeries

Motley Rockeries dostosowanie witryny do odparcia

Rockeries - pstrokacizna skład skał i roślin

krawężniki nie wymaga rygorystycznej selekcji materiału, w przeciwieństwie do alpejskie slajdy. Ponadto, ogród skalny Należy przypomnieć, górzysty i składa się z roślin, które mają dobrze rozwinięte korzenie. Do wyboru łóżek rośliny zastrzeżeniem zasad wymienionych powyżej.

Żółte kwiaty pomoże pozbyć się depresji

Żółte kwiaty pomoże pozbyć się depresji

Piękna kompozycja morza Kamyczki

Skuteczne kompozycje morza Kamyczki

dla Rockeries trzeba hodować różne rozmiary, a ponadto jest umieszczony symetrycznie i naturalnie. Flower Garden położył również zgodnie z zasadami geometrii - dokładnie.

Dobór roślin

Alyssum ozdobić nie tylko ogrodu, ale również wypełnić je z przyjemnym zapachem

Alyssum ozdobić nie tylko ogrodu, ale również wypełnić je z przyjemnym zapachem

Należy pamiętać, że wysokie rośliny powinny być umieszczone w środku i niskie - na krawędziach układania kwiatów. Na podniesionych grządek i bujne rośliny lepiej. Tkaniny naturalne nagrzewa się szybko i wydzielają swoje ciepło w nocy. Ponadto, są one zdolne do zatrzymywania wilgoć i uwolnienia go stopniowo, żywienia roślin.

Sposób ten ogranicza się do sadzenia roślin z owadów i szkodników. Skład wyglądał naturalnie i pięknie, trzeba dobrze przemyślany projekt, należy wziąć pod uwagę:

 • Połączenie palety, kształt i wysokość roślin;
 • Te same warunki konserwacji;
 • Czas kwitnienia.
Luksusowy ogród z egzotycznymi roślinami

Luksusowy ogród z egzotycznymi roślinami

Jak dbać?

Pomimo różnorodności materiałów naturalnych, a różnica pomiędzy powierzchniami opcji, nie jest możliwe, aby uniknąć zanieczyszczenia, deszcz i palącym słońcu, ponieważ struktura znajduje się na otwartej przestrzeni.

Aby materiał nie absorbuje się brudu i wilgoci, mogą być leczone związkami hydrofobowymi, które są specjalnie przystosowane do tego celu. Namaczanie tych substancji, powierzchnia jest wzmocnione, a jego barwa staje się jaśniejsza i bardziej nasycone.

Tworzenie projektowanie krajobrazu na swojej stronie, należy rozumieć, że dla atrakcyjnego wyglądu konieczność terminowego i regularnej konserwacji.


Like this post? Please share to your friends: