Pierwiosnek wiosny: Zdjęcia z nazwami

Pierwsze świeże i jasne wiosenne kwiaty

Pierwsze świeże i jasne wiosenne kwiaty

Być może żadne inne rośliny nie powodują tak wiele emocji, jako pierwszych wiosennych kwiatów. Wiosna dokucza pierwszy prawdziwie ciepłe promienie słońca, pierwsze rozmrożone i nieśmiałe strumienie, ale okazało się, pierwiosnki, te małe, ale bardzo śmiałe rośliny powiedzieć ostateczne nadejście wiosny.


zawartość

  • przebiśnieg
  • Proleski
  • krokusy
  • Iridodiktium
  • Eranthis
  • ciemiernik
  • Muscari
  • zawilec
  • pierwiosnek
Umieścić w pierwiosnków i będą rozkoszować się jego kolory po mroźnej zimy

Umieścić w pierwiosnków i będą rozkoszować się jego kolory po mroźnej zimy

Być może pierwiosnki nie jest zadowolony ze szczególnym bogactwem kolorów lub okres kwitnienia, ale prawie wszystkie z nich - bardzo mało wymagające w opiece. Ważne jest tylko na jesieni odebrać dla nich odpowiednie miejsce do lądowania. Fiolkami (jak cebulki i kłącza) preferuje się z dobrą światła i wilgotnej ziemi, bez zastoju wody. Jeśli bulwiaste pierwiosnki, że mają one zadowolony rozkwit wiosny, powinny być sadzone jesienią (wyjątek - hiacynty i szafran), przy czym hellebore lub płucnik mogą być sadzone wiosną. pierwiosnki roślinne powinny być obsadzone bylinami w firmie, które zastąpią je po kwitnieniu.

Weźmy pod uwagę to, co pierwsze kwiaty wypełni kwitnienie ogrodzie po hibernacji.

przebiśnieg 

Piękny i delikatny przebiśnieg

Piękny i delikatny przebiśnieg

Inna nazwa - Galanthus. Bardzo odporne na zimno roślin, które pojawiają się w ogrodzie, tylko śnieg stopniał. Wiosną kwitnie jednym z pierwszych, a nawet zimno nie może poważnie uszkodzić kwiaty.

Przebiśnieg, jak również inne rodzaje melkolukovichnyh nie wybredna gleby, ale preferuje luźne, wilgotne, żyzne gleby, dobrze odsączone, z zastoju matryc żarówki woda. Najlepszym miejscem do lądowania - pod drzewami, pod krzewami, które wczesną wiosną nie tworzą gęsty cień. Podlewanie jest wymagane tylko wtedy, gdy zima była trochę śniegu, a wiosną - bardzo suche. Przebiśnieg - ephemeroid, nadziemną część rośliny umiera po nietrwałych okresie wegetacyjnym. Mnożenie - żarówki, dzieci, najlepszy czas na szczepienie - lipiec-wrzesień.

Przebiśniegi nie wymagają szczególnej opieki, ale wyglądają bardzo ładnie

Przebiśniegi nie wymagają szczególnej opieki, ale wyglądają bardzo ładnie

Rzadkie Pink przebiśniegi

Rzadkie Pink przebiśniegi

Proleski

Jeszcze inne kwiaty, które wielu kojarzy się z wiosną, chociaż uważa się za mieszkańcami lasu, gdzie kwitnienia formularz Scilla Difolia polany błękitnych jezior. Ale te pierwiosnki wiosenne znajdzie swoje miejsce w ogrodzie - w Rockeries, Alpine wzgórza. Znakomicie będzie wyglądać niebieski Scilla Difolia na trawniku wśród wciąż bezlistnych drzew i krzewów.

Najbardziej znanym spośród nas syberyjski squill - kwitnie pod koniec marca, jest łatwo rozpoznawalny przez piercing Blue Bell w kształcie kwiatów. Ale typy odmianowych znacznie bardziej zróżnicowane - mogą być biały, niebieski, fioletowy lub nawet jasnoróżowe.

przebiśniegi tezhe tylko z niebieskimi kwiatami - Proleski

Proleski - te same przebiśniegi tylko z niebieskimi kwiatami

Morze Scilla

Morze Scilla

Proleski - bulwiasty byliny, nekapriznye i osobne zakłady, najlepszym miejscem do tego byłby baldachim z sadu, o tyle luźne i żyznej ziemi. Są one idealne jako rasy samosiewu i dzieląc żarówki mogą rosnąć komfortowo przez dziesięciolecia na jednym i tym samym miejscu. Zimotrwałości mało, ale najlepszym miejscem na zimę, gdzie rosną na pokrycie naręcze liści.

krokusy

Kraisivye żółte krokusy

Kraisivye żółte krokusy

Nawet nie otwarty i krokus śnieg jasny i piękny wygląd

Nawet nie otwarty i krokus śnieg jasny i piękny wygląd

Pierwszy (może to być nawet do końca lutego) kwitną gatunków botanicznych, a później - w kwietniu - wiele hybrydy krokusy. najlepszy krokusy spojrzeć w grupie - od jasnych kolorach, które stają się jeszcze bardziej wyrazisty i bardziej zauważalne. Możliwe jest łączenie różnych rodzajów krokusy, i połączyć je z innymi fiolkami. Szczególnie skuteczne krokusy wyglądają na tle kamienie dekoracyjne wygląda delikatny kontrast kolorów i ostrych głazów, dlatego zawsze wiosenne kwiaty są sadzone w skalnych i kamienistych wzgórz. Doskonale krokusy wyglądają na trawnik, ale należy pamiętać, że aby zacząć kosić trawę będzie możliwe dopiero po całkowitym zaniku liści.

Wiosną krokus sadzi się jesienią, w tym samym czasie są one dobrze czuć jak słońce w cieniu, ale w pełnym słońcu jest obfite kwitnienie i kwiaty - jaśniej. Jak również inne żarówki, wolą luźne i przepuszczalną glebę stojących żarówek bakteriozy wody.

Kolorowa łąka krokusów

Kolorowa łąka krokusów

Care - minimalna, nie ma potrzeby, aby wykopać krokusy rocznie na zimę. Wyblakłe kwiaty są usuwane tak aby nie zepsuć piękno kompozycji. W zimie, miejsce ich występowania może zamulchirovat liści lub kompost. Propagowane krokus, jak również inne żarówki, procesy potomne, cebula - sadzenie jeden, 2-3 lat w tym miejscu prowadzenia tam gęsty gniazdo.

Wskazówka! Chcesz krokusy kwitną wcześnie - upuścił je na najbardziej słonecznym miejscu, gdzie śnieg topi się w pierwszej kolejności.

Iridodiktium

Jasne iridodiktium dotyczy również pierwiosnka

Jasne iridodiktium dotyczy również pierwiosnka

Lush iridodiktium liliowy

Lush iridodiktium liliowy

Te kwiaty są nazywane irysy-rozlegle, które kwitną wczesną wiosną, jak tylko śnieg spadnie. Jest mrozoodporna bulwiaste byliny, choć wyglądem przypominają tradycyjne tęczówki. Są to małe, ale jest bardzo atrakcyjny i elegancki jasnych kolorów oryginalnego koloru (blado niebieski, fioletowy, niebieski, cyjan, magenta, czerwony, pomarańczowy) o średnicy od 5 do 7 cm, fantazyjne wzory punktów i paski na płatkach. Ze względu na swoje małe (10 cm), są idealne dla rozwoju ogrodów skalnych, w czasie kwitnienia (marzec-kwiecień), tworzą doskonałe towarzystwo dla innych żarówek. Na trawniku lepiej jest sadzić grupę w jednym sadzenia, będzie on zbyt niepozorne.

Obchodzi iridodiktiumom niemal całkowicie powtarza opieką tulipanów. Lubią światło, przepuszczalne, żyzne gleby, ale co najważniejsze - są bardzo kochających słońce, bardzo ważne jest, aby wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca do lądowania. Latem jest lepiej kopać cebulek, główną cechą tego - liście zaczynają obumierać. Posadzone je jednocześnie z tulipanów w wczesną jesienią. Najlepszym sposobem rozmnażania - wegetatywny, cebulki jeden dorosły zwykle daje 1-2 zastępstwo.

Eranthis

Sun kwiaty w śniegu

Sun kwiaty w śniegu

Pochodzenie nazwy - tłumaczone od łacińskiej nazwy - Eranthis (Erantis), co oznacza „Wiosna” i „Flower”. Często jest to bardzo Pierwsze wiosenne kwiaty, które są przed mrozem nawet przebiśniegi. Jeden kolor (żółty, w kształcie kubka, nie więcej niż 3 cm średnicy) czasami udają się przez śnieg w towarzystwie eleganckich brązu-zielone liście. Kwitnienie trwa około 2 tygodni.

Małe żółte kwiaty można ozdobić swój ogród

Małe żółte kwiaty można ozdobić swój ogród

Jasny Eranthis w zeszłorocznych suchych liści

Jasny Eranthis w zeszłorocznych suchych liści

Te małe rośliny najlepiej sadzić w grupach - tak wyglądają dużo bardziej spektakularny, z dobrej firmy będą one wczesne żarówki - rozlegle, crocuses lub iridodiktiumy. Najlepszym miejscem na ich uprawy - krzew liściastych lub drzew, w półcienia, ziemia - światła, bez kwasów, paszy wystarczająco wilgotne (przeciwwskazane stagnacji wody i suszy). Rozmnażanie - przez nasiona, kwitną przyjdzie dopiero w trzecim roku po posadzeniu, a następnie wystarczająco dobre rodzi samosiewu.

ciemiernik

Inne tytuły - „Chrystus kwiat” czy „Rozhdestvenskaya Różą”, według legendy, jest to kwiat przyniósł prezent dla nowonarodzonego Jezusa, pasterze z Betlejem. W hellebore średniowieczu koniecznie zasadzone w pobliżu domu, wierzono, że chroni przed złymi duchami, czary i złym okiem.

Frost - wiecznie wieloletnia kłącze kwitnące wczesną wiosną, zanim zaczną zachwycają kwitnące przebiśniegi i krokusy, a sama roślina jest łatwo tolerować mrozy do -6S. Kwiaty mogą być bardzo zróżnicowane - biały, bordowy, żółty z zielonym odcieniem, ciemnoczerwonym, brzoskwinia, etc.

Ciemiernik delikatnie różowy kolor

Ciemiernik delikatnie różowy kolor

Frost - jeden z najpiękniejszych wiosennych kwiatów

Frost - jeden z najpiękniejszych wiosennych kwiatów

Ciemiernik nie jest szczególnie wrażliwy na glebie, ale lepiej jest wybrać miejsce, z luźnym, wilgotne, dobrze odsączone gleby. Preferuje półcień, dobrze umieścić go pod jabłonią - jej liście są naturalnym ściółka, które przyczynią się do poprawy żyzności gleby nie tylko, ale również dostarczają substancji odżywczych ciemiernik.

Wskazówka!  Przy wyborze miejsca do roślin hellebore, należy zauważyć, że roślina jest bardzo wrażliwa na częste przesadzania, ale w jednym miejscu będzie się rozwijać 10 lat.

Propagowane przez nasiona hellebore (kwitnienie występuje po 3 latach), ale przede wszystkim - przez podzielenie buszu.

Muscari

Standardowy kwiat Muscari ma odcień niebieskiego na biały

Standardowy kwiat Muscari ma odcień niebieskiego na biały

Japoński Muscari ma kolor różowy

Japoński Muscari ma kolor różowy

Inne nazwy - mysie hiacynt lub Muscari - bulwiaste rośliny wieloletnie, bardzo skromny, ale bardzo szybko rosnące rośliny. Roślina może być w słońcu i w półcieniu, pod krzewami, glebę - z dobrą przepuszczalnością wody, żarówki nie toleruje mokre. Kwiaty od białej do ciemno niebieski (w zależności od gatunku), zebrane w gęstych kwiatostanów (racemes lub wierzchołkowych) do 8 cm. Wczesne gatunki kwiatowe rozpoczyna się w kwietniu trwa 2-3 tygodnie po śmierci listowie, więc dbać o kwiaty, które wejdą do ich zastąpienia.

Wskazówka! Te żarówki dość agresywne, więc jeśli zdecydujesz się tylko do eksperymentowania, to najlepiej je sadzić w specjalnych pojemnikach - w przeciwnym razie wycofania ich z serwisu będzie bardzo problematyczne.

zawilec

Las zawilec belogotsveta

Las zawilec belogotsveta

Anemone dostadochno zbyt jasny i piękny kwiat

Anemone dostadochno zbyt jasny i piękny kwiat

Inna nazwa - zawilec, ale jeśli mówimy o początkach gatunku, to jest - zawilec lyutichnaya lub Dubravnaya. W tym przypadku, ostatni często nazywany „podsnezhnikovoy”, jak od początku kwitnienia i białych kwiatów. Drzewa są dopiero zaczynają pęcznieć nerkę i zawilec Dubravnaya przestrzeń obejmuje solidną biały dywan.

Anemone mogą być w różnych kolorach

Anemone mogą być w różnych kolorach

Warunki hodowli, zawilce Dubravnaya wysokość łodyg i wielkość kwiatów jest znacznie wzrosła. Kwiat będzie wyglądać pięknie na tle spirei i krasnoluda kwaśnica, podkreślając delikatne piękno wiosennej liści. Do sadzenia zawilce trzeba wybrać wilgotne, alkaliczny humus bogate w glebie, ale nekapriznaya Anemone dostosowuje się do każdego środowiska. Najlepszy czas rozmnażania - wczesną wiosną, jest wykonywane przez podział kłącza. Anemone Dubravnaya - roślina z pełzającego kłącza, znajduje się w górnej warstwie gleby, a więc w okresie zimowym wskazane jest, aby ukryć, chyba że silne mrozy mogą zginąć wszystkie pąki kwiatowe, kładąc upadek.

pierwiosnek

Primula wygląda dobrze w kamieniach

Primula wygląda dobrze w kamieniach

Primula ze względu na kolory jasne i zawsze wyglądają różowo

Primula ze względu na kolory jasne i zawsze wyglądają różowo

Pierwiosnka można sadzić zarówno na miejscu w doniczkach

Pierwiosnka można sadzić zarówno na miejscu w doniczkach

Nasza ocena będzie niekompletny bez tych stosunkowo mało wymagająca roślina z ponad 550 gatunków. Najwcześniejsze z nich kwitną w kwietniu, ale one są przyciągane przez fakt, że w niektórych gatunków i może ponownie kwitną wczesną jesienią. Przez odmiany wcześnie kwitnące są pierwiosnek sprężynę (RAM) i vulgaris Primula. Dla bujnego rozkwitu, zaraz po stopnieniu śniegu, przy odkręcaniu gleby, zaleca się, aby nawozy azotowe i na początku kwitnienia - fosforu. Odpowiednia do sadzenia a odsączone, wilgotne gleby. Sadząc, że ważne jest, aby wziąć pod uwagę tryb wilgotności - gleba powinna być wilgotna, ale woda nie powinna stać. Najbardziej skuteczną metodą zwielokrotniania - dzieląc tulei, który jest wykonywany na początku spoczynku (początek czerwca) po zakończeniu kwitnienia.

Wskazówka! Aby przedłużyć pierwiosnki kwitnienia, należy usunąć wyblakłe łodygi kwiatów trzeba zasadzić nie wydawać rezerwy składników odżywczych w dojrzewania nasion.

Jasne wiosenne kwiaty w ogrodzie

Jasne wiosenne kwiaty w ogrodzie

Wiele z fiolkami mogą być sadzone w ziemi w miejscu, a także w doniczkach, które również można ozdobić swój ogród

Wiele z fiolkami mogą być sadzone w ziemi w miejscu, a także w doniczkach, które również można ozdobić swój ogród

Aleja jasnych wiosennych kwiatów

Aleja jasnych wiosennych kwiatów


Like this post? Please share to your friends: