Záhony kamene pre záhradu: najlepšie nápady a dekor tipy od krajinných projektantov

Malé kvetinové záhony pozdĺž plota

Malé zloženie pozdĺž plota

V poslednej dobe sa stala naliehavejšou, aby zdobia svoje časti kvetinových záhonov, kvetinové záhony a alpské šmýkačky. stále viac, záhradné Sú využívané na rekreáciu, takže stránky by mal vyzerať dobre upravené a príjemné na pohľad. pre vytvoriť nádherné kvetinové záhony môžu byť použité prírodné materiály, napríklad, bude vyzerať dobre kamene. Aby však bolo možné získať požadovaný efekt, je potrebné poznať niektoré nuansy a ponúka výber materiálov.


Vytvorenie ohraničenie pomocou balvanov

Vytvorenie ohraničenie pomocou balvanov

Posh terénne

Posh terénne

Morské okruhliaky sú často používané pre dekoráciu kvetinových záhonov

Morské okruhliaky sú často používané pre dekoráciu kvetinových záhonov

Border morských kameňov vyložený v troch radoch

Border morských kameňov vyložený v troch radoch 

základné pravidlá

Pri vytváraní záhony nemusia byť aplikovaný podobný vo vzhľade a veľkosti kameňov. Kombinácia rôznych typov možno vytvoriť originálne zameranie, ale musí byť zachovaná rozhodnutia všeobecný ráz celej oblasti. Existujú všeobecné metódy:

 • umiestniť kvetinu potrebné tak, že nezasahuje, a pastvou pre oči. Môžete si vybrať umiestnenie v centre oblasti alebo pozdĺž prázdnu stenu;
Postele z kameňa získavajú popularitu znova

Táto konštrukcia opäť získavajú na popularite

Priestranná záhrada s ozdobnými chodníky

Priestranná záhrada s ozdobnými chodníky

 • vyzdvihnúť vegetácie to nutné, mal podobné podmienky pre zdravý životný štýl a kvetu, niektoré z nich, ako tieň, ostatné nie, bez slnečných lúčov;
 • zohľadňovať potrebu a dopyt po vode, a veľkosť a ďalšie vlastnosti závodu;
 • ľahšie vytvoriť veľký záhon, skôr než niekoľko malých, ale ich počet a vzhľad závisí na tom, konštrukčné riešenie v celej záhrade.
závitové kvetina

závitové kvetina

Kamenné lôžko môže nahradiť letohrádok, pokiaľ ju umiestniť do stredu záhrady. Málo svetlé a zdobí miesto blízko plot a nie je v rozpore s prechádzky alebo pešiu turistiku.

tvorba lôžok

Ak chcete kvetinovú záhradu, môžete použiť iný materiál. To môže zahŕňať nasledujúce možnosti:

 • Porézny vápenec štruktúra zodpovedá za jej používanie. Trhliny sú vyplnené zeminou a potom zasadil rastliny. Je dobre vychovaní rias a machov.
 • Vzhľadom k dekoratívnym vzhľadu záhony sú často používané čadiča.
Dekoratívna posteľ z masívneho kameňa kus

Dekoratívna posteľ z masívneho kameňa kus

 • Kremenec má veľkú paletu farieb a hladký povrch. Je schopný iskriť na slnku, to vyzerá skvele.
 • Pieskovec má mnoho odtieňov zo šedej na červenú. Ale je potrebné vziať do úvahy dobu, po ktorú je krátkodobý skala.
 • Schopnosť delaminácii bridlice doska použitá v krajina dizajnu. Môže to byť zelené, modré a dokonca aj fialové.
Žlté kvety dodá jas do vášho krajiny

Žlté kvety jas krajiny dať

 • Tuff odkazuje na vápencových skalách s ním zasadil povrazy a pôdokryvna rastliny.
 • Aj napriek krásny vzhľad, žulové menej pravdepodobné, použiť na vytvorenie kvetinovú záhradu, pretože to môže okyslenie pôdy.
 • Akumulácia okrúhle kameňov rôznych veľkostí, olúpané vody, s názvom okruhliakmi.
Štrk pomôže navrhnúť svoju záhradu, aby sa presvedčivé

Pásový opar - efektný prvok dekoru pre záhradu

 • Dekoračných kameňov, dolomit ozdobia každú záhradu.
 •  pre oplotenie kvetinové záhrady často používajú biele alebo červené tehly.
Hranice kvetinových záhonov tehál

Hranice kvetinových záhonov tehál

pre tvorba záhonov si môžete vziať nejaké veľké kamene okolo nich umiestniť menšie predmety. Ďalej, ďalšie materiály. Odvodnenie bude poskytovať štrk, piesok alebo štrk. Mulčovanie je nutné vytvoriť pohodlie pre rastliny, a to môže poskytovať rašeliny alebo kôry.

Ako vytvoriť kvetinová záhrada kameň?

Jednou z možností je vytvoriť záhon, ktorý je zdobený kamenný hranicu, ale pevný vyzerať vysoké, pevných lôžok. K tomu, leží niekoľko vrstiev kameňov do požadovanej výšky steny.

Začatie výstavby je vzhľadom k základu. S pomocou povrázku a kolíkov označiť miesto pre budúce záhony. Po obvode kopať hĺbku priekopy 30 cm, šírka by mal zhodovať s veľkosťou materiálu. Je možné odstrániť základné rovinu cez rovinu záhonu. V dolnej časti krytiny priekopa TRAIL alebo plastové fólie, v hornej časti, ktoré začínajú naliať betónového základu.

Stavebné lôžka bez základu

Stavba bez základov

kladenie kameňov

ktorým sa

Ak je základom je úplne suchá, môžete začať položiť kamene. Ak chcete vytvoriť záhon na betónový podklad - nie je podmienkou. Priekopa môžu byť položené geotextílie a pokryté pieskom o jednu tretinu, ktorá vyložil veľké balvany.

Nepravidelný tvar prírodného kameňa je zložitosť inštalácie. Vôľa je nutné vyplniť krajinu, ktorá musí byť pevne ram. Keď sa kamene uviaznuť na polceste z priekopy, to je základ konštrukcie.

Nepravidelný tvar prírodného kameňa bude vaša budova originálnejší

Nepravidelný tvar prírodného kameňa bude váš pôvodnej stavby

Potom sa roztok pre murivo. Ak je posteľ je postavená na betónovom základe, aby otvor pre odvodnenie. Roztok sa nanesie na vnútornej strane, aby účinok sadrokartónové dosky. Akonáhle je cement zaschnutí, že sa nastrieka na tesniace ploche. To zabraňuje vzniku trhlín v spojoch.

Po 7-10 dňoch, kedy je riešenie úplne stvrdne, môžete začať vypĺňať vnútrajšky budov, to znamená, že k vyplneniu pôdu, v ktorom sú rastliny pestovať.

Vo výške 60 cm, môže byť položený murivo riadky suchou metódou. V tomto prípade je nutné starostlivo vyberať kamene v tvare tak, aby sa minimalizovali medzery medzi nimi.

Odlišnosti od skalku alebo skalky

Motley skalky, aby vaše stránky neodolateľný

Skalky - nesúrodá zloženie hornín a rastlín

obrubníky nevyžadujú prísne voľbu materiálu, na rozdiel od alpské šmýkačky. Okrem toho, skalka Je potrebné pripomenúť, hornatý a pozostávajú z rastlín, ktoré majú dobre vyvinuté korene. Pre výber lôžok k dispozícii zariadenie podliehajú pravidlám uvedených vyššie.

Žlté kvety pomôže zbaviť depresie

Žlté kvety pomôže zbaviť depresie

Krásny zloženie morské okruhliaky

Účinné prostriedky morských okruhliakov

pre skalky nutné k chovu rôznych veľkostí, okrem toho, že je umiestnený symetricky a prirodzene. Kvetná záhrada tiež stanovené v súlade s pravidlami geometrie - presne.

výber rastlín

Alyssum nielen zdobiť vašu záhradu, ale aj naplniť ju s príjemnou vôňou

Alyssum nielen zdobiť vašu záhradu, ale aj naplniť ju s príjemnou vôňou

Majte na pamäti, že vysoké rastliny by mali byť umiestnené v strede a nízko - na okrajoch aranžovanie kvetín. Na vyvýšených záhonoch a zelenými rastlinami lepší. Prírodné látky sa zahrieva rýchlo a uvoľňujú svoje teplo v noci. Okrem toho, že sú schopné udržať vlhkosť a uvoľniť ho postupne, kŕmenie rastliny.

Táto metóda obmedzuje výsadbu rastlín pred hmyzom a škodcami. Zloženie vyzerala prirodzene a krásne, je treba dobre premyslený dizajn, je potrebné vziať do úvahy:

 • Paleta kombinácia, tvar a výška rastlín;
 • Rovnaké podmienky pre údržbu;
 • kvitnúce čas.
Luxusné záhradné exotických rastlín

Luxusné záhradné exotických rastlín

ako sa starať?

Napriek rozmanitosti prírodného materiálu a rozdielu medzi plochami možnosťou, že je nemožné, aby sa zabránilo kontaminácii, dážď a spaľujúce slnko, pretože štruktúra je umiestnený v otvorenej.

Aby sa materiál neabsorbuje nečistôt a vlhkosti, je možné nechať reagovať s hydrofóbna zlúčeniny, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre tento účel. Máčanie týchto látok, povrch je posilnená a jeho farba sa stáva jasnejšie a nasýtený.

Vytvorenie designu krajiny na svojich stránkach, malo by byť zrejmé, že pre atraktívny vzhľad, že je potrebné včas a pravidelnej údržbe.


Like this post? Please share to your friends: